Kolorowe kodowanie – RYBKI Copy

Kolorowe Kodowanie z rybkami w roli głównej to aktywność, którą stworzyłam na domowe potrzeby. Świetnie sprawdzi się w pracy 1:1, lub w mniejszych grupkach.

Jak się bawić?

PROPOZYCJA NR 1. Wydrukuj wszystkie karty, rybki wytnij tak, by każda rybka była osobno. Rozłóż przed dzieckiem rybki, następnie prezentuj mu karty z kolorowymi kółkami, za każdym razem nazywając kolory po angielsku. Może to robić także dziecko, jeżeli już dobrze zna te słowa. Na każdej z kart kółka tworzą kolorowy kod, do którego należy dopasować odpowiednią rybkę, zaczynając od koloru jej ogona.

Karty i rybki zalaminuj, możesz do nich przykleić rzepy (taśmę rzepową lub kółeczka rzepowe samoprzylepne) – będziesz mogła_mógł wykorzystywać je wielokrotnie!

PROPOZYCJA NR 2. Ciekawą modyfikacją podstawowej wersji tej aktywności może być łowienie rybek. Wystarczy, że do kart z rybkami doczepisz spinacze biurowe. Rozłóż je na podłodze obrazkami do dołu, dziecku wręcz wędkę z magnesem (być może masz taką z jakiejś gry, możesz też robić taką z patyka/pałeczki do sushi, sznurka oraz magnesu – sprawdź tutaj).

Dziecko łowi wybraną kartę, sprawdza którą z rybek udało się złowić, nazywa kolory i dopasowuje rybkę do odpowiedniej karty z kolorowym kodem.

Udanej zabawy!