Przykładowy rozkład treści na cały rok Copy

W tym miejscu znajdziesz ramowy PRZYKŁADOWY rozkład treści na cały rok, z którego został przygotowany z myślą o grupie mieszanej. Możesz z powodzeniem przerobić go na swoje potrzeby i wykorzystać zarówno w maluszkach, jak i grupach starszych przedszkolaków :).

Przykładowy = słowo klucz

Pamiętaj, że podstawą Twojej pracy powinien stać się program nauczania. To program nauczania wyznacza kierunek, w którym podążasz i to program nauczania realizujesz. Rozkład materiału powinien być jego składową.

Poniżej znajdziesz przykładowy rozkład treści opracowany przeze mnie na rok 2022/2023.

Wierzę, że w miarę upływu czasu spędzanego na Planecie będziesz coraz bardziej świadomie uczyć swoje grupy, a dzięki temu dostosowanie takiego przykładowego rozkładu (a nawet opracowanie autorskiego programu nauczania) do ich potrzeb stanie się kosmicznie proste! 🙂

CO MIESIĄC JESZCZE WIĘCEJ PODPOWIEDZI!

Powyżej znajdziesz przykładowy rozkład treści na cały rok. Na początku każdego miesiąca, dodatkowo, podzielę się z Tobą konkretnymi propozycjami aktywności, które w ramach wybranych tematów możesz zaproponować uczniom. Na tej podstawie możesz przygotować swój własny rozkład materiału i/ lub plan miesięczny :).

Pomysły na pierwsze zajęcia w nowym roku znajdziesz w zakładce “Od czego zacząć?”

Przeczytaj artykuł na moim blogu poświęcony pomysłom na piosenkę “What Colour is the Sky?”:

Przeczytaj artykuł z pomysłem na nietypowe zajęcia o kolorach – poznawanie kolorów zapachowo:

Gotowe scenariusze na zajęcia o emocjach znajdziesz na Planecie PREMIUM.

W poszukiwaniu konkretnych, zebranych w jednym miejscu materiałów i inspiracji, możesz przeczytać też ten artykuł na moim blogu:

W styczniu na lekcjach pojawiają się zazwyczaj typowo zimowe tematy. Możesz przeprowadzić dwie lekcje na tzw. poświąteczny rozbieg i utrwalić z uczniami słownictwo związane z przerabianymi już tematami: pogodą (w ostatnim czasie jest wyjątkowo zmienna i niepewna, więc to dobry temat!) – po pomysły zajrzyj do zakładki “Pogoda” i porami roku – po materiały zajrzyj do zakładki “Pory Roku”.

Link do e-booka pt. “Stop Telling Fibs!” (do pobrania z www.twinkl.co.uk):

https://www.twinkl.pl/resource/stop-telling-fibs-ebook-t-or-1373

Materiały na zajęcia o 4 porach roku:

Bezpłatne materiały z owadami znajdziejsz na moim blogu:

error: Content is protected !!