Wiosenne pisanki Copy

  • Zabawa w prześwietlanie

Przygotowanie: W powyższym pliku znajdziesz kolorowe pisanki do wycięcia i jajka z czarno-białymi jajkami w środku, które należy podkleić pod spód pisanek. UWAGA, ważne: kolorowe pisanki powinnaś wydrukować na papierze o większej gramaturze (polecam 160g/m2). Czarno-białe jajka mogą być wydrukowane na zwykłym papierze (80 g/m2). Już sklejone ze sobą wycięte pisanki można zalaminować. Poza tak przygotowanymi jajkami, do zabawy potrzebny będzie dostęp do mocnego (np. zza okna) światła lub latarka (może być ta dostępna w telefonie).

Przebieg zabawy: dzieci losują z wielkanocnego koszyczka kolorowe jajka. Nazywają kolory, a następnie wspólnie sprawdzacie co znalazło się w środku każdej z pisanek. Ustawiaj kolorowe jajka pod światło lub podświetlaj je za pomocą latarki od spodu. Oczom dzieci ukażą się wówczas podklejone pod kolorowe pisanki obrazki. Zadaniem uczniów będzie nazywanie tego, co się wyłoni.

TIP: Możesz poprosić uczniów, by starali się zapamiętać co ukryło się w którym z kolorowych jaj i zadawać jedno z wybranych pytania: “What’s inside the yellow/ blue/ red etc. egg?”. Na zakończenie zabawy możesz przygotować dla każdego poniższą kartę pracy. Zadaniem będzie połączenie odpowiednich jajek (kolorów) z wybranymi obrazkami.