Uczysz angielskiego w przedszkolu?
PROWADŹ KOSMICZNIE DOBRE LEKCJE!

Dostęp do wszystkich treści z wyzwania znika za:

 • 00dni
 • 00godzin
 • 00minut
 • 00sekund

DZIEŃ 1.

DZIEŃ 2.

Dziś startujemy z konkretnymi pomysłami na Twoje zajęcia, ale powiedzmy sobie szczerze: żeby przeprowadzić kosmicznie dobrą lekcję dla dzieci nie wystarczą, nawet dobrze dobrane, ciekawe aktywności!

Choć niewątpliwie, to co przygotujesz jest bardzo ważne, ogromny wpływ ma także to, jak funkcjonuje Twoje grupa. 

Potrzebujesz wsparcia i podpowiedzi, jak ogarnąć grupę? Musisz poznać moją platformę Planeta Inspiracji, gdzie dzielę się także wskazówkami, jak zarządzać grupą. Ale do tego jeszcze wrócimy :).

Dziś czekają na Ciebie następujące pomysły:

Not a big fan of a puppet? 🙂

Dobrze to rozumiem! Mimo, że jestem świadoma tego, jak przydatna może być pacynka, wcale nie jestem żadną puppet mistrzynią. Poza pierwszymi kilkoma/ kilkunastoma lekcjami, pacynka pojawia się na moich zajęciach raczej sporadycznie.

Dlatego w zeszłym roku zaprosiłam do poprowadzenia gościnnego LIVE na Planecie Kasię Duszę.  Nagranie tego webinaru pt. “Pacynka niejedno ma imię: jak i dlaczego warto korzystać z pacynek na zajęciach?” znajdziesz na platformie w zakładce “Must-have nauczyciela”. Sprawdź koniecznie, by poznać dodatkowe pomysły na pracę z pacynką! 🙂

* * *

Początkowa faza lekcji to też dobry czas na wprowadzenie aktywności, które na dłuższą metę przyniosą Twoim uczniom dodatkowe korzyści językowe. Taką aktywnością może być np. uzupełnianie kalendarza

A teraz posłuchaj co mam Ci do powiedzenia na temat rozgrzewki:

DZIEŃ 3.

Wszystkie materiały, które zobaczysz w powyższym video znajdziesz na mojej platformie - Planeta Inspiracji! 🙂

DZIEŃ 4.

Dziś mam dla Ciebie zadanie.

Poniżej znajdziesz opisy 3 zabaw. Teoretycznie bardzo do siebie podobnych, ale w rzeczywistości służących rożnym celom.

ZASTANÓW SIĘ:

 • Co Twoi uczniowie wyciągną z każdej z nich;
 • Na jakim etapie pracy ze słownictwem możesz każdą z nich zaproponować;
 • W której fazie lekcji byś ją wykorzystał_a.

ZABAWA NR 1

Guessing game (Teacher)

Potrzebne do zabawy: karty obrazkowe

Przebieg zabawy: Przygotuj talię kart przedstawiających omawiane słownictwo. Karty skieruj obrazkami w stronę uczniów, tak żebyś sam_a nie widział_a co się na nich znajduje. Zadawaj dzieciom proste pytania, wykorzystując strukturę “Is it…?” i próbuj odgadnąć co znajduje się na karcie, którą w danym momencie widzą dzieci. Zadaniem uczniów jest udzielanie jedynie odpowiedzi “NO” lub “YES”, w zależności od tego, czy zgadujesz źle, czy dobrze. Przeróbcie wszystkie karty z talii.

ZABAWA NR 2

Guessing game (Students)

Potrzebne do zabawy: karty obrazkowe

Przebieg zabawy: Przygotuj talię kart przedstawiających omawiane słownictwo. Karty trzymaj tak, by tym razem to uczniowie nie widzieli co się na nich znajduje. Przedstaw dzieciom zadanie: mają odgadnąć co widnieje na pierwszej z kart. Powiedz: 1, 2, 3, what can it be? Guess! W zależności od wieku uczniów, jeżeli uczniowie operują pojedynczymi słowami, a Ty wiesz, że poradzą sobie już z pełnymi zdaniami, zachęcaj ich do zadawania pytania z wykorzystaniem “Is it…?”. Powtórzcie z pozostałymi kartami z talii.

ZABAWA NR 3

Guessing game (Teacher vs. Students)

Potrzebne do zabawy: karty obrazkowe

Przebieg zabawy: Przygotuj talię kart przedstawiających omawiane słownictwo. Karty połóż na podłodze – mogą leżeć jedna na drugiej, lub obok siebie. Pokazuj je uczniom po kolei i zachęcaj do nazywania tego, co widzą. Jeżeli uczniowie podadzą prawidłową angielską nazwę, punkt dla nich! Jeżeli nie mogą przypomnieć sobie danego słowa i Ty musisz nazwać to, co znajduje się na karcie – punkt dla Ciebie.

Zachęcam Cię do przeanalizowania powyższych zabaw. Wrócimy do tego w 5. dniu wyzwania!

DZIEŃ 5.

Nauczycielko, Nauczycielu, Lektorko, Lekotrze!

👉 CHCESZ PROWADZIĆ DOBRE I PRZEMYŚLANE LEKCJE DLA DZIECI?

👉 LUBISZ ZDOBYWAĆ NOWE POMYSŁY I INSPIRACJE?

👉 A JEDNOCZEŚNIE CZUJESZ, ŻE POTRZEBUJESZ NIE TYLKO POMYSŁÓW, ALE TAKŻE PODPOWIEDZI:

 • JAK ZORGANIZOWAĆ SWOJĄ PRACĘ,JAK ZARZĄDZAĆ GRUPĄ,
 • JAK PLANOWAĆ LEKCJE W SKALI ROKU ORAZ POSZCZEGÓLNYCH MIESIĘCY,
 • JAK PROWADZIĆ ANGAŻUJĄCE LEKCJE, KTÓRE POKOCHAJĄ PRZEDSZKOLAKI? 

Poznaj stworzoną przeze mnie platformę - PLANETA INSPIRACJI!

Czym jest Planeta Inspiracji?

🪐 To Twój KOSMICZNY PRZEWODNIK METODYCZNY

Dzięki zebranej przeze mnie w tym jednym miejscu metodycznej wiedzy, wskazówkom i wyjątkowym pomysłom, będziesz prowadzić kosmicznie dobre lekcje dla dzieci – dobrze zaplanowane, atrakcyjne i w atmosferze sprzyjającej nauce!

🪐 To Twoja PRZESTRZEŃ NA ROZWÓJ

Planeta Inspiracji to nie tylko miejsce pełne inspiracji, ale też PRZESTRZEŃ NA TWÓJ JAKOŚCIOWY ROZWÓJ – dzięki niej staniesz się bardziej świadom_a podejmowanych przez siebie działań – będziesz wiedział_a, co robić, jak i dlaczego, by Twoje językowe lekcje z przedszkolakami prowadzić z pewnością siebie i przyjemnością!

🪐 To Twój GOTOWY PRZEPIS NA ŚWIETNE ZAJĘCIA

Na Planecie Inspiracji czekają na Ciebie nieszablonowe pomysły, praktyczne i oryginalne materiały dydaktyczne, sprawdzone i skuteczne zabawy na lekcje angielskiego z dziećmi, które pomogą Ci zaoszczędzić masę czasu poświęcanego na poszukiwanie inspiracji i przygotowania!

Wchodzisz, wybierasz tematyczną zakładkę, sprawdzasz co dla Ciebie przygotowałam, drukujesz co trzeba i GOTOWE!

WAŻNE: Do Planety możesz dołączyć

JEDYNIE do 15.10, do końca dnia!

Dołączysz jeszcze przez:

 • 00dni
 • 00godzin
 • 00minut
 • 00sekund

SUBSKRYPCJA MIESIĘCZNA

200 zł miesiąc
 • dostęp do platformy
  w ramach 30-dniowej, autoodnawialnej subsrypcji
 • 200 zł za miesiąc korzystania z Platformy
 • Płatność CO MIESIĄC do momentu anulowania subskrypcji (nie dłużej jednak niż do  31.07.2024)
 • Możliwość rezygnacji w dowolnym czasie
 • Nieograniczony dostęp do planetarnych treści przez cały czas trwania subskrypcji

OPCJA DOSTĘPNA TYLKO DO 15.10.2023!

Dlaczego warto? 🙂

Odpowiem Ci słowami Nauczycielek, które już znalazły swoje miejsce na Planecie!

FAQ

Czy na platformie znajdę nowe pomysły?

Celem stworzenia platformy było zebranie różnych świetnych pomysłów w jednym miejscu i danie osobom zainteresowanym nieograniczonego dostępu do tych treści. Jeżeli uważnie śledzisz moją działalność w sieci, część z nich na pewno już znasz, a część może być nowością. To, co da Ci platforma, to ogromna oszczędność czasu – nie będziesz już musiał_a przekopywać Internetu w poszukiwaniu czegoś, co gdzieś, kiedyś widziałeś_aś, ponieważ będę starała się to wszystko tutaj powrzucać. Przykładowo, jeżeli uzupełnieniem treści jakiegoś webinaru, będzie mój post z bloga czy Instagrama, dorzucę tutaj do niego bezpośredni link lub powtórzę jego treść, właśnie po to, żebyś miał_a to od razu pod ręką!

Będą pojawiać się też nowe pomysły, zarówno moje, jak i kreatywnych nauczycielek, z którymi udało mi się nawiązać współpracę :). 

Jestem początkującą_cym nauczycielką_em, czy Planeta Inspiracji jest dla mnie?

Tak! Znajdziesz tutaj moje pomysły na pierwsze zajęcia i podpowiedzi na temat tego, co może się sprawdzić na początku roku. Na Planecie zawarłam także mnóstwo wskazówek metodycznych, m. in. dotyczących organizacji pracy czy zarządzania grupą. Oglądając dostępne na platformie webinary dowiesz się m. in. o tym, jakie pomoce sprawdzają się na zajęciach i dlaczego, jak mówić podczas zajęć z dziećmi po angielsku (tj. jak formułować polecenia, tłumaczyć zasady zabaw bez użycia języka polskiego), jak mądrze organizować zabawy ruchowe, jak zachęcać uczniów do mówienia itp. Podczas moich szkoleń, staram się wiedzę przekazywać w przystępnej formie – mówię o założeniach, jakimi należy się kierować, celach, jakie powinny nam przyświecać, popierając to konkretnymi przykładami. Dlatego zdobędziesz zarówno wiedzę, jak i gotowe rozwiązania na swoje zajęcia.

Dodatkowo możesz skorzystać:

 • z obecności w Facebookowej grupie, w której śmiało możesz zadawać pytania i liczyć na moje (ale przypuszcza, że także innych nauczycieli) wsparcie;
 • z materiałów, które będą tutaj udostępniane.
Jestem nauczycielką_em z większym stażem pracy, czy Planeta Inspiracji jest dla mnie?

Tak! Planeta Inspiracji to miejsce, w którym postanowiłam zebrać różne swoje pomysły – niektóre pewnie już znasz, o niektórych dopiero usłyszysz. Na każdym z webinarów, których nagrania znajdziesz na platformie, pojawiają się i pojawiać będą nie tylko metodyczne wskazówki, przedstawiane w teorii, ale także konkretne przykłady z moich własnych zajęć. Jestem pewna, że z wielu z nich możesz skorzystać, nawet jeżeli uczysz już dłuższy czas.

Dodatkowo:

 • przeglądając przygotowane przeze mnie treści, możesz usystematyzować swoją wiedzę;
 • możesz skorzystać z udostępnianych tu materiałów;
 • możesz dołączyć do grupy, w której będziesz dzielić się własnymi pomysłami lub wiedzą, o ile tylko zechcesz.
Często korzystam z materiałów dostępnych w Twoim sklepie, czy skorzystam z platformy?

Tak! 🙂 Po pierwsze możesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkiego, co znajduje się na platformie, tak długo jak tylko chcesz (opłacasz abonament).


Wykupując dostęp do Planety PREMIUM, uzyskasz dostęp do nowych materiałów sklepowych W CENIE ABONAMENTU! Oznacza to, że nie będziesz musiał_a już kupować nic, co w danym roku szkolnym trafi do mojego sklepu (z wyłączeniem niektórych szkoleń i e-booków).


Po drugie, na platformie pojawiają się dodatkowe materiały do pobrania, będące niekiedy uzupełnieniem Planetarnych treści, których nie znajdziesz w moim sklepie.

Często korzystam z materiałów dostępnych w Twoim sklepie, czy skorzystam z platformy?

Tak! 🙂 Po pierwsze możesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkiego, co znajduje się na platformie, tak długo jak tylko chcesz (opłacasz abonament).


Wykupując dostęp do Planety PREMIUM, uzyskasz dostęp do nowych materiałów sklepowych W CENIE ABONAMENTU! Oznacza to, że nie będziesz musiał_a już kupować nic, co w danym roku szkolnym trafi do mojego sklepu (z wyłączeniem niektórych szkoleń i e-booków).


Po drugie, na platformie pojawiają się dodatkowe materiały do pobrania, będące niekiedy uzupełnieniem Planetarnych treści, których nie znajdziesz w moim sklepie.

Do kiedy mogę oglądać nagrania/pobierać materiały dostępne na platformie?

Możesz to robić przez cały czas, gdy tylko masz aktywny abonament.

Czy jest możliwość otrzymania faktury z wydłużonym terminem płatności?

Nie. Taka możliwość jest tylko przy wykupieniu z góry dostępu rocznego lub 5-miesięcznego. (Dostępne tylko we wrześniu.)

Czy mogę otrzymać fakturę na firmę?
Oczywiście. Dokonaj płatności i w uwagach do zamówienia podaj pełne dane firmy, na którą na być wystawiona faktura.  Następnie z platformy pobierz fakturę elektroniczną i przekaż do właściwej osoby w firmie. 
Kiedy otrzymam dostęp do materiałów?
Dostęp do zasobów Planety Inspiracji otrzymasz od razu po zaksięgowaniu płatności. Wystarczy zalogować się do swojego konta na Planecie, aby móc korzystać ze wszystkich dostępnych materiałów.
Jak działa subskrypcja?
 • Na początek musisz złożyć zamówienie na tę formę abonamentu w planetarnym sklepie.
 • Następnie dokonujesz płatności – podajesz dane ze swojej karty kredytowej.
 • Gdy wszystko się zgadza i zamówienie zostanie opłacone, uruchamia się auto odnawialna płatność. Wiesz, jak to działa w przypadku Netflix albo Disney+?
  Dokładnie na tym samym polega auto odnawialna płatność za dostęp do Planety Inspiracji
  – co 30 dni automatycznie będzie pobrana płatność z Twojej karty
  – 7 dni przed pobraniem płatności otrzymasz od nas wiadomość z informacjami: kiedy zostaną pobrane środki z Twojego konta i jak możesz zrezygnować z subskrypcji.


Jeśli w którymś z miesięcy zdecydujesz się na zrezygnowanie z subskrypcji, pamiętaj, że kolejna możliwość dołączenia do Planety Inspiracji będzie dopiero w najbliższym okienku sprzedażowym.


Jeśli nie uda się pobrać płatności z Twojego konta, po 3 nieskutecznych próbach pobrania opłaty, Twoja subskrypcja zostanie automatycznie anulowana. Oznacza to, że stracisz dostęp do Planety Inspiracji i będziesz mógł_mogła ponownie dołączyć dopiero w kolejnym okienku sprzedażowym.

WAŻNE:
31.07.2024 Twoja subskrypcja zostanie odgórnie wyłączona. Dlaczego? Ponieważ tego dnia kończy się aktualna odsłona Planety Inspiracji. Planeta przechodzi w tryb konserwacjii – czyli przez cały sierpień trwają w tle prace techniczne
Ale nie martw się od września 2024 będziesz mogła znów dołaczyć do Planety.